GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålfat 16123055
*
nr 1612 3055
Skålfat
Tilgman Keramik, 1958, motiv med kvinna, 30x23 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 april 2024
kl 20:47:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/4 17:34:46
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik motiv med kvinna skålfat tilgman keramik tilgmans keramik
-
1034 Skålfat
Ã…ke Holm (1900-1980), Sverige. Signerad. Stengods,..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:17
-
6037 Skålfat
Kina, nutida, med ställ, porslin. Diameter: 38 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:16
-
2027 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs S..//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 19:25
*
Skålfat
nr 1612 3055
Skålfat
Tilgman Keramik, 1958, motiv med kvinna, 30x23 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/4 17:34:46 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik motiv med kvinna skålfat tilgman keramik tilgmans keramik
-
1034 Skålfat
Ã…ke Holm (1900-1980), Sverige. Signerad. Stengods,..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:17 -
6037 Skålfat
Kina, nutida, med ställ, porslin. Diameter: 38 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:16 -
2027 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs S..//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 19:25